Spec Ops: The Line

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
ArhibaldWest
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: ndz cze 09, 2013 5:47 pm

Chciałbym polecić wam jedną grę. Grę wyróżniającą się spośród wielu dzisiejszych gier fabuła, szczególnie w swoim gatunku jako, że jest to shooter. Fabuła inspirowana jest "Jądrem Ciemności" i "Czasem Apokalipsy", a my jesteśmy bohaterem, który schodzi w otchłań niczym Kurtz, Gra nawet idzie krok dalej, gdy ktoś i nie obwinia głównego bohatera, a bezpośrednio gracza za to co zrobił. Występuję tu też krytyka całego gatunku shooterów. Więc jeśli ktoś lubi dobrą, psychologiczną fabułę to niech śmiało kupuje. Nie zawiedzie się.
Ostatnio zmieniony czw lis 28, 2013 1:55 am przez ArhibaldWest, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Swego czasu próbowałem w to zagrać, mimo średniego uwielbienia do tego typu gatunku. Zmotywowały mnie faktycznie pochlebne opinie o fabule, ale początek był strasznie męczący (nie wiem nawet jak to opisać, ale w niektórych grach jest za mało gry) i odstawiłem Spec'ów na jakiś czas (później okazało się, że jednak do nich nie wróciłem ;)). Przypomniała mi się też jedna z nazwijmy to "recenzji", czy bardziej poprawnie "pierwszych wrażeń z gry". Tutaj link, takiego wesołego Pana.

Mimo wszystko żałuję, że się do tego nie przekonałem, bo nie pierwszy raz słyszę o ciekawym klimacie tego shootera. A dzisiaj zwłaszcza ten gatunek jest jakiś taki mdły i powtarzalny.
Awatar użytkownika
ArhibaldWest
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: ndz cze 09, 2013 5:47 pm

Nie ma co na początku oceniać tej gry. Jej początek można uznać za taki sztampowy shooter, ale później się rozkręca. No i są jeszcze wybory moralne poprowadzone w bardzo ciekawy sposób. Mianowicie nie wybieramy między dwoma wyborami klikając w jakąś opcję dialogową tylko gra zmusza nas do podjęcia decyzji poprzez naciskanie na nas jednak co wybierzemy to już nasza decyzja. Przykładem jest scena kiedy otaczają nas tubylcy (jak podejdziemy do nich to nas biją), którzy cały czas się do nas zbliżają wymuszając na nas decyzje.
Awatar użytkownika
black_cape
Redakcja
Posty: 146
Rejestracja: czw paź 25, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Shra'kt'lor

Oho, wygląda na to, że The Line będzie miała konkurencję. Ostatnio pojawiły się zapowiedzi wiernej adaptacji Czasu Apokalipsy, która w dodatku miałaby być erpegiem w stylu nowych Falloutów. Chociaż na razie wszystko wydaje się niepewne - deweloperzy (wśród których przewinęło się też nazwisko Josha Sawyera) anulowali kampanię na Kickstarterze i przenieśli się na własną stronę, gdzie zbiórka funduszy może trwać jeszcze 440 dni.

Cóż, mam nadzieję, że rzeczywiście stoi za tym jakiś pomysł na twórcze wykorzystanie medium gry, bo tak to jest duże ryzyko, że taka produkcja okaże się strasznie wtórna. Ale pomarzyć zawsze można. ;)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości