[Muzyka] Sigilijskie klimaty

Na każdy temat.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
black_cape
Redakcja
Posty: 146
Rejestracja: czw paź 25, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Shra'kt'lor

[quote=""maeliev""]Ale jaja, chyba wszyscy Tormentowcy nadają na tych samych falach[/quote]
Curiouser and curiouser... Odkąd *poznałam* Tormenta, stałam się strasznie wybredna, jeśli chodzi o gry i pozostały mi jedynie przeintelektualizowane niezależne tytuły, których przykłady wymienił Ghoster. ;)

Pierwsze kroki Ingressy w Sigil?
There cannot be two skies.
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Najciemniejsze z warstw Baator;
Moczary Ysgardu;
Bezkresne lasy Ziem Bestii;
Wieczna wojna Acheronu;
Ľîmbỗ.
No i dwie rzeczy, którym nie śmiałbym zmienić nazwy; strasznie klimatyczne covery dwóch utworów Toola na mandolinie (jak znalazł do fantastyki):
Lateralus;
The Pot.
Żyje tu ktoś jeszcze?
Obrazek
Awatar użytkownika
black_cape
Redakcja
Posty: 146
Rejestracja: czw paź 25, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Shra'kt'lor

Ja nie żyję, na szczęście na Ziemiach Umarłych mają Internet. :D

Planescape
Sigil
Shra'kt'lor
Elizjum:1, 2 - właściwie większość utworów z soundtracku z Heroes of Might and Magic by pasowała, tam prawie wszystko brzmi jak Plany Wyższe
Arvandor (Arborea)
Ziemie Bestii - soundtrack z The Path, skądinąd niezwykle ciekawej gry niezależnej (uwaga na zakończenie ;))
Przechrzty

Torment
Anna i Bezimienny
Dak'kon Alternate Theme
Morte Alternate Theme ('I'm both happy and completely miserable - without the happy part!')
Ostatnio zmieniony czw kwie 11, 2013 3:21 pm przez black_cape, łącznie zmieniany 1 raz.
There cannot be two skies.
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Awatar użytkownika
black_cape
Redakcja
Posty: 146
Rejestracja: czw paź 25, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Shra'kt'lor

Mnie z Limbo kojarzy się soundtrack z The Neverhood - te wszystkie absurdalne zlepki słów, sylab i wszelkie inne dziwaczne... odgłosy wywołują wrażenie, jakby cały czas coś się tam przelewało, przekształcało i wciąż na nowo stwarzało.

Klaymen Shuffle
Everybody Way Oh!
The Neverhood Theme

DANGER! DON'T READ THE OFFTOP! YOU WILL DIE!
Screenshot z The Neverhood pojawił się w temacie 'Quiz - jaka to gra?', więc może kogoś zainteresuje, że Doug TenNapel myśli nad nową grą w tym klimacie:
Through the years Neverhood fans have asked for another game, and I'm partnering with my EWJ and Neverhood buddies Mike Dietz and Ed Schofield to make a full sized, PC and Mac point and click adventure game in clay and puppet animation. New characters, but in my usual style. Terry Taylor is doing the music. Here's where you come in. What would you, the Neverhood fans, want to see in a new game? We'll read every suggestion and actually try to make all of the good ideas happen!
(facebook)

//edit:

Jeszcze raz Vernian Process w odniesieniu do Sigil:
Pieścimetal
There cannot be two skies.
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Z ciekawości rzuciłem ostatnio okiem na Vikings - dramat historyczny z HistoryChannel. Muzyka z czołówki jest wyjątkowo klimatyczna/uzależniająca, a zarazem dziwnie niepokojąca:
If I had a heart - Fever Ray
szef
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 06, 2014 8:33 am

Zawsze jak wchodzę gdzieś w podobny temat, zadziwia mnie wiedza ludzi.
Tak czy inaczej ja takiej pamięci nie mam.

Dawno temu za siedmioma górami... katowałem się metalem, i pamiętam szczere zdziwienie że NIKT nie nagrał płyty, nie założył zespołu opartych na P:T ;/. Tam aż roi się od metalowych motywów :P. Czasy minęły, zaś jakieś zdziwienie pozostało. Ogólnie mało jest muzyków, czy utworów (chyba bliskie 0) bazujących - że tak powiem - na tej wyśmienitej grze.

Nic klimatycznego mi póki co do głowy nie przychodzi (skleroza), ale może taki dość stary twór od Miracle of Sound, co prawda dupy nie urywający i zapewne znany:

https://www.youtube.com/watch?v=NO0xQD0e2_4
"Przetrwałeś długo, nieśmiertelniku, ale stałeś się ofiarą stworzenia, któremu na imię życie."
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Szefie, może to nie o grze bezpośrednio, ale w klimacie Planescape'a, mamy płyty Khallanar - znajomych naszego dobrego znajomego Ronamisa (którego znacie na Grimuarze bardziej z fantastycznych ilustracji włącznie z grafiką na stronie tytułowej).

Khallanar - muzyczna podróż po sferach
Khallanar - wyprawa w czeluści Acheronu

Dzięki serdeczne za przypomnienie nam o tym temacie!

Dodam tak, w klimacie Sfer, ten genialny fragment z Warcrafta.
Moglibyśmy może zrobić wspólnymi siłami jakąś playlistę na spotify ;)
szef
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 06, 2014 8:33 am

O tym projekcie nie wiedziałem :). Ale raczej marna ma wiedza :P.

Wiele kawałków, rożnych wykonawców można podciągnąć pod klimaty Sfer - owszem. Np. takie coś: Year of No Light - Perséphone, kojarzy mi się ze zmaganiami z jakimś rożnie rozumianym chaosem czy coś. I tak na dziko, z planescape - tyle, że w troszkę ostrzejszym wykonaniu może.

Również ten, już spokojniejszy utworek: Mantle of Dust - And Eagle is my Name - pasuje do jakichś bohaterów z dumnie podniesionymi głowami i wypiętymi klatami, po, lub przed potyczką, hehe.

Co do playlisty: pomysł dobry, lecz pozycji mogłoby być mnóstwo :P.
"Przetrwałeś długo, nieśmiertelniku, ale stałeś się ofiarą stworzenia, któremu na imię życie."
szef
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 06, 2014 8:33 am

Tak przy okazji... jest radio 24/7: https://www.radiorivendell.com/ - skarbnica świetnej muzyki fantasy itp :P.
"Przetrwałeś długo, nieśmiertelniku, ale stałeś się ofiarą stworzenia, któremu na imię życie."
Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Post trochę hermetyczny, bo tylko dla posiadaczy Spotify, ale chcę się podzielić odkryciem :) Użytkownik bryce.jadams stworzył serię playlist inspirowanych Sferami. Niektóre są całkiem rozbudowane, inne wciąż w powijakach, ale wszystkie wydają mi się ciekawe i, tak zupełnie subiektywnie, trafione pod względem klimatu. Znajdziemy tu zarówno atmosferyczne instrumentalne utwory, jak i… wszystko inne, co tylko można sobie wyobrazić. Jest nawet Lustmord. Zresztą podejrzyjcie sami :)
Sigil
Zewnętrze
Baator
Otchłań
Szare Pustkowia
Acheron
Mechanus
Arborea
Ysgard
Elizjum
Ziemie Bestii
Gehenna
Góra Celestia
Tartar
Pandemonium
Limbo

Brakuje jeszcze tylko Arkadii i Bytopii, ale gość na bieżąco dodaje kolejne playlisty.

W ogóle trzy posty wyżej (brzmi lepiej niż dwa lata temu) Darnath napisał:
Moglibyśmy może zrobić wspólnymi siłami jakąś playlistę na spotify ;)
Moglibyśmy, ja się piszę :) Miałabym całkiem sporo materiału.

I jeszcze, skoro już odgrzebuję temat – aż mi się łezka zakręciła w oku, bo przypomniało mi się, że to tu osiem lat temu maeliev zapoznał mnie z Lukiem Arbogastem. Od tamtej pory Luc towarzyszył mi już wszędzie i we wszystkim, i pomyśleć, że mogłabym go nigdy nie spotkać, gdyby nie to forum :p
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Dawno temu za siedmioma górami... katowałem się metalem, i pamiętam szczere zdziwienie że NIKT nie nagrał płyty, nie założył zespołu opartych na P:T ;/. Tam aż roi się od metalowych motywów :P. Czasy minęły, zaś jakieś zdziwienie pozostało. Ogólnie mało jest muzyków, czy utworów (chyba bliskie 0) bazujących - że tak powiem - na tej wyśmienitej grze.
Właśnie Wrathu ogarnął na ten temat artykuł ;)
Deathmetalowy album inspirowany starciem Bezimiennego z Istotą Wiekuistą
szef
Gorejący Dyskutant
Gorejący Dyskutant
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 06, 2014 8:33 am

Darnath pisze: ndz cze 21, 2020 11:21 am
Dawno temu za siedmioma górami... katowałem się metalem, i pamiętam szczere zdziwienie że NIKT nie nagrał płyty, nie założył zespołu opartych na P:T ;/. Tam aż roi się od metalowych motywów :P. Czasy minęły, zaś jakieś zdziwienie pozostało. Ogólnie mało jest muzyków, czy utworów (chyba bliskie 0) bazujących - że tak powiem - na tej wyśmienitej grze.
Właśnie Wrathu ogarnął na ten temat artykuł ;)
Deathmetalowy album inspirowany starciem Bezimiennego z Istotą Wiekuistą
Tak, wiem :P, skomentowałem iii walnąłem błąd w nazwie pewnego zespołu: nie Dismembered lecz Dismember.
"Przetrwałeś długo, nieśmiertelniku, ale stałeś się ofiarą stworzenia, któremu na imię życie."
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości