Przy piosence, ladacznicy i szklanicy - Obieżysferskie gadki

Na każdy temat.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

> Daggerfall

Czy to nie ta gra, której skończenie wymaga transcendentalnych pokładów czasu, bo tak jest wielka?

Niestety wątpię, bym już zagrał w cokolwiek, co będzie produkowane przez Becieżdę; lenistwo tego studia wyszło na tym, jak bez najmniejszego wstydu wydali Skyrima na żywcem tym samym silniku co The Elder Scrolls: Postapocalyptic 3. Co do piaskownic to GTA 4 było całkiem spoko (było to jedyne GTA w jakie grałem zresztą), ale raczej nie będę oceniał gier pod względem tego, czy są dobrymi sandboxami czy nie, bo i nawet ta różnica się czasami zaciera (w takich Falloutach można było sobie chodzić po pustyni albo pacyfikować miasta - jest tu mniej zabawy w piaskownicy niż w takim GTA, gdzie się jeździ samochodem i zabijać ludzi?). Dobra gra to dobra gra, Skyrim moim zdaniem ssie ostro.
Ostatnio zmieniony czw gru 26, 2013 12:16 am przez Ghoster, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Nigdy jej nie skończyłem, ale jako młodziak uwielbiałem w to grać. Tam faktycznie trzeba było poświęcić nieco czasu na lochy - mapy były tak strasznie zawiłe, że jedyny sensowny system opierał się na "trzymaj się prawej lub lewej ściany" - chyba, że wolałeś rysować je na kartce. To apropo Daggerfalla.

Co do silnika Skyrim - nigdy nie miałem zastrzeżeń. Gra wygląda naprawdę przyzwoicie.
Awatar użytkownika
Zoltan
Opłakujący Posty
Opłakujący Posty
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 17, 2012 3:10 pm

Nawiązując do rozmowy, z cyklu coś śmiesznego ;)
10
8.5

Jeśli chodzi o gry action RPG, to od TESów znaczne wolę dwa pierwsze gothiki. Lepsza fabuła, klimat, i fantastyczny system walki. Świat znacznie mniejszy, ale upakowany do granic możliwości. W trójce chcieli zrobić sandoboxa, i to był potworny błąd. Dlatego teraz sceptycznie podchodzę do tego, co będzie z Wiedźmina 3. Ale wobec Numenery i PoE ten cały erpegowy mainstream schodzi na dalszy plan.
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

[quote="Zoltan"]
Nawiązując do rozmowy, z cyklu coś śmiesznego ;)
10
8.5[/quote]
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 28, 2013 2:42 pm przez Ghoster, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Na marginesie, krzyczeć jak znajdzie się odważy do poprowadzenia sesji Numenery. Czas w końcu by przetrzeć szlaki.
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Świat drugiego tysiąclecia jest dla ludzi faktycznie skomplikowanym i niespodziewanym bodźcem, oscylującym spośród dnia nadzień w co chwila owo w wyższym stopniu złożone i skondensowane artefakty, że głowę jego wypełnia nieskazitelna próżnia, kiedy tylko stara się odszukać bliskoznacznik tego, restauracja kraków widzi. Skutkiem czystej frustracji zasoby ludzkie zaczęli zawracać do źródeł. Nie mogąc określić świata w środku oknem, poczęli demontować go na elementarne konstrukty przypominające jeszcze o pradawnym życiu w lesie a jaskiniach. Spośród biernego romantyczność przeistoczyli się w biernych obserwatorów. Spośród pozytywistycznego utylitarysty w wielowymiarowy telefonista różnicowy bez tork przepuszczający rzeczywistość przy użyciu sieci neuronowe. Wydaje się dlatego dziwne, że ludzkość (niemalże na poczekaniu mogąca wytworzyć naprawdę potężne utensylia technologiczne jakimi są laptopy, ekrany dotykowe i akceleratory) nie potrafi wyszukać się pośród nano a makro technologii natomiast zaczyna wyrządzać pytania: drukarnia tarnów Jak to się historia, że tym śmiesznym kawałkiem CZEGOŚ mogę otworzyć puszkę z kukurydzą?’ albo ‘Jak owo odpowiednio możliwe, że mrówki budują mrowiska?’ .Dojdzie oraz aż do tego, iż człek w swym obłędzie zda sobie sprawę spośród niemożliwości jego samo-istnienia. Musiały jednak KIEDYŚ złożyć się na siebie całe tryliardy okoliczności - bodajże w czasie trylionowej części sekundy - ażeby z tych warunki wyniknął kosmos. odwożenie samochodów Kraków nadzień w raz po raz owo w wyższym stopniu złożone oraz skondensowane artefakty, że całe tryliardy warunki - pewnie w czasie trylionowej części sekundy - aby spośród tych stosunki wyniknął kosmos. Natomiast tymczasem samo insurekcja takiego wszechświata nie gwarantuje urodzenia się mnie Tu tudzież Teraz. Raz jeszcze owo spośród szeregu wytrąciła się w jej naturalnym ośrodku planeta zwana od chwili niedawna „Ziemią” i na niej owo zaszło biliony przemian chemiczno-termicznych, żeby powstał ograniczony, jednokomórkowy narząd. Fakt, iż lampy do salonu siedzę po tej stronie natomiast przelewam moje myśli w cybernetyczny kubeł jest, na Ozyrysa, bez ogródek nie do uwierzenia! Dlatego jeżeli mam wydedukować po co ów monitor działa tak i nie alias, gdyby mam poznać zjawiska polaryzacji światła w poprzednio występujące, to najpierw muszę zrozumieć praprzyczynę mojego „jestestwa”. Ta a jest jeszcze bardziej nieprawdopodobną dziedziną poznania, i obecnie w ogóle nie mam pojęcia jak w tym harmidrze egzystencjalnym organizować zahnimplantat klinik poezję!
Pamiętacie to jeszcze? ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Któż mógłby zapomnieć o niedocenianym poecie-filozofie, legendzie forum Phoenixa, najbardziej oryginalnym i twórczym spambocie wszechczasów? ;)

Przy okazji, Bagiński znowu zaatakował - tym razem zwiastunem igrzysk w Soczi...
http://www.youtube.com/watch?v=4b9Ji7DvsjU

Skojarzenia?
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Mi się to tam kojarzy tylko z Northrend, powinno z czymś innym?

W ogóle to pytanie dla was, sferowcy: wkroczylibyście za ukochanym/ukochaną w portal do Baator? xd
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Dokładnie, miałem skojarzenie z dodatku Warcrafta III - Frozen Throne.

Nawiasem, znacie może dobrą, dobrze zaopatrzoną księgarnię internetową? Straciłem dawno temu zaufanie do selkar, bo kiedyś to była kapitalna księgarnia, ale pod paru miesięcy (może pół roku) straciła całkowicie w moich oczach (zresztą, wystarczy zerknąć na ich profil na facebooku).

Gandalf jest jakiś taki właśnie ubogi w tytuły, które mnie interesują, empik za dużo życzy sobie za książki. Teoretycznie optymalnym wyjściem są zawsze dobre antykwariaty czy księgarnie na miejscu, ale tu gdzie mieszkam też z tym ubogo.
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Wszystkim forumowiczom życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Zdaję sobie sprawę, że mało ostatnio udzielamy się redakcyjnie na forum (powoli domeną komunikacji staje się skype) i ogólnie, społecznościowo nie wiele się tu jeszcze dzieje, ale przyszłość - miejmy nadzieję - będzie znacznie żywsza.

Sam przyznam, że moje obowiązki redaktorskie odstawia ostatnio praca, praca i praca, zresztą super praca!, bo na swoje i całą energię skupiam raczej wokół strony, aniżeli forum. Jeżeli jednak znajdzie się ktoś z energią, żeby pociągnąć nasze forum, to zachęcam do kontaktu. :)
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Także wesołych świąt życzę. No, to tyle. Sam bym się udzielał na forum częściej, ale chyba przyszedł taki okres w życiu, że gry komputerowe i związane z nimi zainteresowania trochę nikną przy obowiązkach/atrakcyjniejszych doświadczeniach życia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Coś w tym jest. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by cieszyć się grami, przynajmniej tymi ambitnymi, które można liczyć na palcach jednej ręki.

Apropo Ghoster, wygląda na to, że w komentarzach jest niemałe zainteresowanie Numenerą. Nie twierdzę, że masz na to czas, ale może w przyszłości się skusisz, by coś tu poprowadzić.
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Odgrzebię ten wątek. Z takich całkowicie offtop'owych rzeczy, nie wiem jak u was, ale u mnie się ostatnio trochę zmieniło. Nie sądziłem, że kiedyś będę w stanie powiedzieć, że moja sytuacja życiowa jest "względnie stabilna". Nie mam ostatnio powodów do narzekań, tylko czasu mało na ogarnięcie wszystkiego co się ostatnio dzieje ;)

Zdradzę, że mamy kolejną, małą redakcyjną niespodziankę w drodze. Ta jest bardzo "sferotknięta", nawiązuje do Wieloświata... i do nas. Mam też nadzieję, że premiera PoE, która wykrzesała mnóstwo pozytywnej energii i nastroiła ludzi na powrót do cRPG'ów, po części pozytywnie odbije się też na Tormencie (więcej ludzi zerknie na pozostałe starocia, które były inspiracją, jak Planescape: Torment, a i więcej będzie oczekiwać Numenery).

Chociaż jestem póki co zadowolony z "Filarów", wciąż najbardziej czekam na Numenerę. Obsidian fantastycznie "spieniężył nostalgię", uratował studio i stworzył świetne IP na nast. lata, ale w tym wszystkim jest zbyt zachowawczy (a może to i dobrze!)

Wracając jednak do offtopa, jako że to po części moja branża (ależ tych wątków tu poruszę...), zerknijcie na ten, fantastyczny pomysł:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ea_xOqNvntA[/youtube]
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Grimuarowi stuknął kolejny rok. Już 8 lat błąkamy się po Sferach.
http://grimuar.pl/news/osiem-lat-w-sfer ... y-grimuaru
Awatar użytkownika
momoka1234
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: sob sie 22, 2015 7:07 am

"Gadający Kredens";
"Rozdwojony Język";
"Wygadane Wcielenie";
"Twardosłowy".

XD XD XD
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości