Przy piosence, ladacznicy i szklanicy - Obieżysferskie gadki

Na każdy temat.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
maeliev
Global Moderator
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 15, 2012 12:44 am

No krwawniki, zawędrowaliśmy, widzę, do nowej sfery; niech Moce darzą ją większą łaską, niźli tę ostatnią, przynajmniej w ostatnich dniach jej Ragnarokku!
Wrzucam temat klasyczny, w równie klasycznym dziale, ażeby miała gdzie się stara banda rozwalić. Oczywiście nowe facjaty, pyski, mordy i ryje jak najmilej widziane- im więcej Pierwszaków do obśmiania, jeleni do oskubania, dziewek do obłapienia czy, a niech tam, Twardogłowych do zważania nań, tym lepiej!
A teraz do rzeczy- nowe forum ładne, widzę, że jakieś zabezpieczenia są, może te cholerne boty odpuszczą wreszcie conieco; co prawda nawigacja nie tak wygodna jak drzewiej bywało- nie ma linka do najnowszych odpowiedzi w temacie, zamiast tego wyświetla profil ostatniego udzielajacego się. Jeżeli to kwestia ustawień, proszę to ustawić;P W ogóle, nie ma drzewka zakładek-tematów, trzeba każde podejście zaczynać od 'Strony Głównej'- ale to są strzegóły, jak mawiał sztygar Drozdeck, i pewnie do poustawiania, więc tak tylko jęczę, wiecie, konstruktywna krytyka:D Poza tym jestem zachwycony, każdy powiew świeżości jest czymś ciekawym.
Aha, Darnath, w opisie działu Pod Gorejącym Człekiem- 'Porozmawiaj o Sferach przy kuflu najlepszego bełtu' jest dużo bardziej poprawne stylistycznie niż 'Porozmawiaj przy kuflu najlepszego bełtu o Sferach'. Ponownie, konstruktywna krytyka, hahahah
A teraz dość ględzenia, puchary w dłoń i za nowe przygody!
We can excuse the fact that you slaughtered two yugoloths before you realized where you were, outsider, but you pronounced the name of our fair city \'Sijil\' not \'Sigil\', and there can be no excuse for that!
- her honor Rastina Tollin of the Guvners
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Oczywiście nowe facjaty, pyski, mordy i ryje jak najmilej widziane- im więcej Pierwszaków do obśmiania, jeleni do oskubania, dziewek do obłapienia czy, a niech tam, Twardogłowych do zważania nań, tym lepiej!
Nie ma to jak gościnne powitania :))

Jest dużo rzeczy do ogarnięcia. Właściwie to forum to nie tylko restart, ale budowa od podstaw czegoś, co mam nadzieję, będzie fantastycznym community. Na starym forum Planescape: Torment przyciągał naprawdę świetnych ludzi, myślę że Eternity, Wasteland czy co jeszcze nas czeka, nie będzie gorsze.

Jeżeli mowa o samym skrypcie forum, to jest tu pełne pole do popisu i rozbudowy. Obecna forma forum to niezbędne minimum, niestety - jest mnóstwo pracy, ze stroną, tłumaczeniami (chwała Corpselight!) i ogarnianiem tego wszystkiego w całość. Ktoś zresztą musi też napsuć trochę na forum i rozgrzać tematy ;)

Jest kilka ciekawych posad: przydałby się system ciekawych rang (ma ktoś pomysły?), trochę technicznej zabawy z Grimuarem dla informatyka, są stołki moderatorów (maeliev i Ghoster powinniście je mieć standardowo, nie wiem jednak czy działają poprawnie).

Te poprawki to też fajna rzeczy, dzięki za uwagi maeliev. Jeżeli widzicie coś jeszcze (mistrzem pióra to ja nie jestem) albo chcecie coś zmodyfikować, dodać różne inne opisy do podforów, to śmiało! Teraz jest świetny moment.
Awatar użytkownika
maeliev
Global Moderator
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 15, 2012 12:44 am

Nie ma to jak gościnne powitania :))
- do usług, do usług!:D
W ogóle, dopiero zauwazyłem te malutkie znaczki Deionarry z Runą Bólu, jak się zapalają, kiedy jest nowa odpowiedź w temacie! Cacuszko, muszę przyznać, no mniam-mniam!
Ze stołkami moderatorów (dzięki za nominację:) rzeczywiście wstrzymaj się dopóki wszystko nie będzie tip top, zebyśmy czegoś w nadmiarze zapału nie schrzanili, heheh; nie wiem jak Ghoster, ale ja lubię sobie w czymś pobobrować, nawet jak się na tym nie znam- z różnymi efektami.
Co do rang,to nie wiem, może coś sferowego? Pierwszak- Skórogłowy- Planarny- Śmiałek- Krwawnik- Obieżysfer- Moc, albo coś w tym stylu. Chociaż ja bym aplikował o rangę 'Obieżysfer' i w sumie nie chciałbym, żeby ktoś jeszcze miał taką;) Może rangi biesów, albo tanar'ri, albo frakcji? Opcji w sumie jest od groma. Choć nie każdy kuma Planescape, najlepiej więc chyba wymyślmy coś własnego, zlepek wszystkich najfajniejszych kawałków plus coś od siebie. Byleśmy nie utknęli na wyświechtanych uczniach- paladynach- mistrzach etc, bo nudne to jak flaki z olejem. Takie terminy jak adept- zelota- komtur- seneszal- hierarcha to już prędzej... Baszar też fajne, nie? Heheh... Pokombinuję coś, to wrzucę.
We can excuse the fact that you slaughtered two yugoloths before you realized where you were, outsider, but you pronounced the name of our fair city \'Sijil\' not \'Sigil\', and there can be no excuse for that!
- her honor Rastina Tollin of the Guvners
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

W ogóle, dopiero zauwazyłem te malutkie znaczki Deionarry z Runą Bólu, jak się zapalają, kiedy jest nowa odpowiedź w temacie! Cacuszko, muszę przyznać, no mniam-mniam!
Na mojej skórce tego nie widać. ;c
Darnath, zrób jasną wersję tej podstawowej. Darnath, zrób to i tamto.
[...] nie wiem jak Ghoster, ale ja lubię sobie w czymś pobobrować, nawet jak się na tym nie znam- z różnymi efektami.
Ja na szczęście nie, do tej pory usunąłem w sumie tylko temat przez siebie założony w ramach testu. xd

Co do rang to jednak te planarne mogłyby być jednak trochę mało kojarzone przez ewentualnych zainteresowanych, którzy nie grali w Planescape'a, w końcu Grimuar już nie jest stroną poświęconą tylko i wyłącznie Planescape'owi (choć przede wszystkim). Naprawdę byłbym za stworzeniem jeszcze działów Fallouta, mógłbym jakieś newsy z NMA tłumaczyć, ostatnio się w sumie trochę dzieje w tym temacie (tutaj: Wasteland 2 oraz żyliardy projektów fanów Fallouta, nie wiem w sumie jak się ma Fallout Online na tę chwilę, chyba zamknęli beta-testy). W ogóle odnośnie rang; stwórzmy jakiś forumowy slang, nowe słowa, określenia na ludzi. Ot, "skalp" na jakiegoś nooba, to będzie najniższa ranga. A osoby, który się zasłużyły będą mogły same sobie wybrać jakieś mniej lub bardziej planarne/postapokaliptyczne/eternitystyczne tytuły.
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Planarne rangi są bardzo fajne, nie skreślałbym ich. Zwłaszcza, że są niestandardowe i wskazują korzenie Grimuaru. Nie ma się też czego wstydzić, wszak Planescape: Torment to zawsze będzie fundament naszego portalu.

Myślę, że wystarczy opracowanie 10-12, max 15. Jeżeli bylibyście tak dobrzy, to będę wdzięczny za pomoc ;)

PS Przy okazji, ktoś musi pospamować, żeby zrobić tutaj rozruch na jak na starym forum. Ciągle ubolewam, że nie udało się przenieść setek postów, zwłaszcza z sesji.
Awatar użytkownika
Zoltan
Opłakujący Posty
Opłakujący Posty
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 17, 2012 3:10 pm

Najlepsze były by rangi nawiązujące do Tormenta ale w miarę uniwersalne, tak żeby każdy się połapał o co chodzi. Na przykład Zbieracz Postów czy Piszący Król :D. Natomiast nowi na forum powinni dostawać rangę Pierwszaka, po prostu nie może być inaczej.

To może kilka moich propozycji (nie traktujcie ich do końca serio ;)).

Pierwszak
Grzebiący Słowa
Zbieracz Postów
Rozgadany Czuciowiec
Gorejący Dyskutant
Głos Wielojedności
Kreator Słów
Szczebiocząca Czaszka
Wyszczekany Bies
Piszący Król
Deva z Piórem


I jeszcze można by przyznawać, ale to jak forum się rozkręci, jakieś fajne rangi dodatkowe, np oprowadzacz dla kogoś często pomagającemu innym itp. A zamiast standardowych Moderatorów mogą być Spamobójcy :)
Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Zoltan - jak dla mnie genialne rangi!

Podłączam się też pod zachwyty nad cacuszkową ikoną nowego posta :)
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Fajnie, fajnie Zoltan. Zmieniłbym tylko 'Zbieracza Postów' i 'Wyszczekanego Biesa' (ma trochę negatywny wydźwięk, a może to ja przesadzam?), ale w tym kierunku właśnie bym się zmierzał. Oprócz propozycji Zoltana, macie jeszcze jakieś idee?
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

"Gadające Pudło";
"Człowiek Tysiąca Słów";
"Jazgoczący Dzikus";
"Współsłowiec";
"Opłakujący Posty";
"Pisz-Bisz";
"Łkające Posty";
"Gadaj-Kości-Opowieści";
"Karafka Niekończących się Postów";
"Zaspokojony Intelektualnie";
"Gadający Kredens";
"Rozdwojony Język";
"Wygadane Wcielenie";
"Twardosłowy".

Starczy? ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Łał :D Proponuję wykorzystać WSZYSTKIE dotychczasowe propozycje - są zbyt dobre, żeby poddawać je dalszej selekcji. Wprowadzimy zmianę rangi co 10 postów i przynajmniej nie będzie nudno :P
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Świetne pomysły i przystaje oczywiście na propozycje Ani (wrzucimy je wszystkie, no prawie). Maeliev wspominał, że też pokombinuje, to jeszcze poczekam. Im więcej tym lepiej, a co :]
Awatar użytkownika
maeliev
Global Moderator
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 15, 2012 12:44 am

Maeliev wspominał, że też pokombinuje, to jeszcze poczekam
- zostałem pogrzebany pod stertą propozycji, hahah, wiele to już tu nie wymyślę, kocham wszystkie te kawałki! Ewntualnie, JAKBY BRAKOWAŁO^^, można jeszcze dorzucić Opowiadacza, Postomiotacza, Pyskate Diabelstwo (albo Pyskatego Alubiesa), Słowogłowego (tudzież Słoworoba), Pieściposta, Obieżyposta, Pomagiera Dhalla, Srebrnego Języka, Ulicznego Nawijacza, Kłapacza Jadaczką, Słabej Jakości Użytkownika (i analogicznie Usera Doskonałej Jakości:D), Język Ognia, Słowo Mocy, Skowyt Pandemonium...
We can excuse the fact that you slaughtered two yugoloths before you realized where you were, outsider, but you pronounced the name of our fair city \'Sijil\' not \'Sigil\', and there can be no excuse for that!
- her honor Rastina Tollin of the Guvners
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Kolejne świetne propozycje. Na razie dodałem niemal 10 rang do 300 postów, resztę wrzucę za niedługo. Dzięki jeszcze raz.

Moje trzy ulubione typy: Grzebiący Słowa, Karafka Niekończących się Postów, Postomiotacz :)
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

I tak dobrze wiemy, że wymieniłeś te nie inne, by nikt nie poczuł się urażony, iż nie wsadziłeś tam jego propozycji.
Znamy cię Darnath. :Ð
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Na marginesie: wspominaliście, że te uśmieszki są trochę wnerwiające. Mogę je prawdę mówiąc wyłączyć całkowicie lub możemy pozostawić obecny system: uśmieszki z możliwością wyłączenia.
Pomóc Wam w decyzji ma dodatkowy pakiet uśmieszków (nowe 10 stron* w edytorze, hiehie)  <!-- s:banana-parachute: -->:banana-parachute:<!-- s:banana-parachute: -->
Ostatnio zmieniony śr gru 25, 2013 11:45 pm przez Darnath, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości