Przy piosence, ladacznicy i szklanicy - Obieżysferskie gadki

Na każdy temat.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Akurat 4chan też linkował do nas w związku z wywiadem Colina, więc uderzyliśmy w nawet najdalsze zakamarki :P
Ogólnie złapaliśmy w sieć mnóstwo serwisów. Swego czasu pokazywałem Corpselight nawet jedną rosyjską stronę, która przetłumaczyła ten wywiad w ciągu zaledwie godziny.

Przy okazji, wrzuciłem do działu wieści ankietę. Myślicie że umieszczanie materiałów z Cyberpunku 2077 to dobre posunięcie? Szczerze mówiąc - ze swojej strony - pewnie i tak będę wrzucał co ciekawszee treści, ale biorąc pod uwagę że to już wortal Eternity, Planescape, Numenera, martwię się trochę, że Grimuar straci na własnej tożsamości ;)
Awatar użytkownika
maeliev
Global Moderator
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 15, 2012 12:44 am

Nie straci, nie straci! Jest to wortal dedykowany Tormentowi i zawsze będzie, ale oznacza to ni mniej ni więcej, że skupia ludzi zainteresowanych niebanalnym rolplejem; dlaczego malutki dział poświęcony CP2077, Wastelandowi 2 czy Numenerze miałby zniszczyć jego charakter? A Eternity zniszczyło? Gdzie tam, wręcz przeciwnie, przyciąga innych, nam podobnych obieżysferów. Każdy z ww. światów to kropla w oceanie Wieloświata, i jak długo nie odejdziemy od standardu hołubienia tylko najwykwintniejszych erpegów, nie ma lepszego miejsca, żeby je wszystkie skupić. Oczywiście, jeżeli któryś projekt poziomu nie utrzyma, trzeba mu będzie bez żalu obciąć głowę, jeżeli jednak rozwinie się naprawdę prężnie, trzeba go będzie uhonorować większym działem czy nawet osobną stroną- ale do tego na pewno będzie dużo chętnych rąk. Póki pozostają w fazie produkcji, powinniśmy pisać- albo choć wspominać- o wszystkich wyjątkowych projektach.
Jeżeli brakuje mózgów i dłoni do pracy, mów tylko, co mam pisać/ tłumaczyć; jestem wciąż chętny, ale jak się rzekło po ostatniej wtopie, łopatą mi proszę pokazać. Artykuł też mogę skrobnąć, daj tylko temat, bo jak sam się za to złapie to- jak znam życie- okaże się, że właśnie siedziałeś nad tym samym czy coś takiego.
We can excuse the fact that you slaughtered two yugoloths before you realized where you were, outsider, but you pronounced the name of our fair city \'Sijil\' not \'Sigil\', and there can be no excuse for that!
- her honor Rastina Tollin of the Guvners
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

O widzisz maeliev, liczyłem że o to zapytasz :P

http://planescape.phx.pl/news/zwiastun-cyberpunk-2077
Apropo pytania z komentarzy. Znasz może ten setting na tyle aby go naświetlić?
Nie chodzi ani trochę o jakieś sztywne informacje dot. gry, ale całości - cyberpunku, tego pen'n'paper, ba - pełna wolność, jak chcesz wrzucić dobrą literaturę i filmy z tego zakresu, śmiało. Jeżeli będziesz zainteresowany to mów:)

Póki co oprócz zwiastuna wrzuciłem informację dot. tego materiału http://planescape.phx.pl/news/mike-pond ... cyberpunku Bardzo fajny monolog, cytując ostatni film Quentina rzekłbym: "You had my curiosity. But now you have my attention"
Awatar użytkownika
maeliev
Global Moderator
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 15, 2012 12:44 am

Znaczy, zamawiasz artykulik wprowadzający czytelników Grimuaru w ogólnie pojęty świat cyberpunku w kontekście nadchodzącej produkcji i ze szczególnym uwzględnieniem jej genezy? Zajmę się tym z radością:)
Znasz może ten setting na tyle aby go naświetlić?
- w przyszłym roku będę obchodził 20lecie grania w CP, więc jakieś tam podstawy znam^^ Zresztą w zasięgu mojej ręki, na półeczce obok, leżą tylko trzy rodzaje podręczników- Planescape, Świat Mroku i Cyberpunk2020, heheh

'Mike Pondsmith o Cyberpunku' - aż mnie ciary przeszły... I dalej przechodzą! Yeah! Tyle lat się trzepał, nikomu nie dawał się babrać w swoim ogródku, wreszcie znalazł kumatych u nas ('cytowali mi rzeczy, o których sam już zapomniałem':), hahahah, pięknie, krajowa scena jednak rządzi!

W ogóle z tym filmikiem niezła faza- tak sobie wrzuciłem, bo ma w tytule 'cyberpunk', więc trzeba było obejrzeć co by się nie działo. No to się grubo wczuwam, kule latają w bullet-time, muza zajebista, jakieś znajome motywy zaczynają mi się obijać o oczy, ale jeszcze nic, nadchodzi scena żywcem jak finał ataku zabójczyń na Deunan w Appleseed, już zwariowałem, a tu nagle wyskakuje mi moje niezapomniane żółte logo CP, normalnie wydarłem ryja z radości, hahahah
We can excuse the fact that you slaughtered two yugoloths before you realized where you were, outsider, but you pronounced the name of our fair city \'Sijil\' not \'Sigil\', and there can be no excuse for that!
- her honor Rastina Tollin of the Guvners
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Skoro śledzisz uważnie Cyberpunk 2020 (swoją droga, jeżeli to co mam to oficjalny podręcznik to kiepsko się estetycznie prezentuje na tle na innych rpg) i mówisz że to już 20 lat... to ja musiałbym zacząć w przedszkolu, żeby dobić do takiej cyfry ;) Artykuł jest w dobrych rękach.

Swoją drogą w końcu obejrzałem Ghost in the Shell i nie żałuje, kawałek świetnego anime. Nie pamiętam, abym w jakimś anime twórcy tworzyli kilkuminutowe sekwencje widokowe, rzuty na miasto, i właśnie takie oderwane od fabuły momenty. Jeszcze ta muzyka, chociaż na dłuższą metę (próbowałem się z nią zmierzyć poza anime) jest trochę wnerwiająca. Warto się brać za sequel?

A co do cyberpunku ogólnie, pisz o czym chcesz. Gibson, Blade Runner, geneza, punk, Ghost in the Shell, Deus Ex, Neuromancer... sam będziesz wiedział najlepiej. Ja jak kiedyś zdobędę wystarczająco dużo wiedzy w tym temacie (bo to naprawdę ekstra rzecz) to też coś napisze i skonfrontuje :P
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Tides of Numenera na kickstarterze, pobudka! :)

http://planescape.phx.pl/news/torment-t ... owdfunding
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

No i jak my to niby mamy komentować jak zaniemawiamy w nostalgii?
Obrazek
Awatar użytkownika
Zoltan
Opłakujący Posty
Opłakujący Posty
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 17, 2012 3:10 pm

Wszedłem właśnie na wp, żeby zobaczyć tabelę PŚ w skokach narciarskich, i w oczy rzucił mi sie artykuł "20 najlepszych gier lat 90." Sie zacząłem, zastanawiać, czy będzie jakaś gra Black Isle, stawiałem na fallouta, a tu juz pierwsza pozycja i zonk ;)

http://gry.wp.pl/galeria/najlepsze-gry- ... 548/2.html

Podoba mi się to zestawianie, jak mało rzeczy na wp. Słyszałem praktycznie o wszystkich tytułach (oprócz Grim Fandango), te z nich, w które grałem, były świetne. Widać jeszcze są ludzie pamietający o starych dobrych tytułach, w tym oczywiscie o Tormencie. Patrząc też na Numenerę i P:E widać, że erpegi w starym stylu odradzają się niczym kolejna inkarnacja Bezimiennego :)
Awatar użytkownika
black_cape
Redakcja
Posty: 146
Rejestracja: czw paź 25, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Shra'kt'lor

Nie chcę się czepiać, ale technicznie Torment jest w tym zestawieniu na 20. pozycji. :x

[quote=""Zoltan""]Słyszałem praktycznie o wszystkich tytułach (oprócz Grim Fandango)[/quote]
O, ja akurat grałam w Grim Fandango. Wprawdzie nie do końca do mnie przemawia ze względu na gameplay, ale koncept, klimat i dialogi są genialne, zresztą zobacz sobie intro. :D

Szybko się rozkręcili z Numenerą, dobrze *wiedzieć*. ;]
There cannot be two skies.
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Tę grę odkrył ostatnio świat, jakby ktoś jeszcze nie słyszał (w ogóle polecam tego gościa, zacząłem go oglądać gdy robił wideorecenzje gier dla Gaminatora - teraz to martwy serwis - a ostatnio próbuje tam zaistnieć na Youtube'ie, chociaż wciąż i tak robi wideorecenzje gier, tym razem dla Gamezilli).

Co do Grim Fandago to nigdy nie grałem, chociaż wiele słyszałem jakoby był to klasyk.

EDIT:
Ech, naprawdę nie mogę być jedynym, któremu całe życie się wydawało, że skóra Bezimiennego z tych obrazków z gry wygląda zupełnie jak powierzchnia paznokci (szczególnie tych zgiętych pod mniejszym kątem, zazwyczaj serdecznego i małego palca)? Może to jakaś dziwna fiksja, ale to uczucie zawsze mi towarzyszyło przy patrzeniu na te grafiki, jest to takie dziwne, że aż zaczynam się bać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

20 dni na kickstarterze. Może zaczniemy przyjmować zakłady - jak to się skończy? Obstawiacie jakiś wynik finansowy? Znając życie do końca będzie ciężko go oszacować (jak pamiętam, z Eternity tak było, ostatnie 24 godziny to skok z 3 do 4 mln? może już mam problemy z pamięcią).
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

20 dni na kickstarterze. Może zaczniemy przyjmować zakłady - jak to się skończy?
$3,500,000; jeśli mój wynik będzie najbliższy - żądam admina na Grimuarze.
^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Globbi
Współsłowiec
Współsłowiec
Posty: 28
Rejestracja: pt mar 15, 2013 5:58 pm

4M pewnie przekroczy, tutaj można zobaczyć projekcje na podstawie wzrostu ilościowego i procentowego takiego jak DFA, W2 i PE: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... SHc#gid=19

Tu mała ciekawostka znaleziona, oczywiście, nie przeze mnie :) http://i.imgur.com/VkpYNJ1.jpg Ktoś z was to wcześniej zauważył?
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

A ja się łudziłem, że Bloom to będzie jakaś ostoja cywilizacji na bezkresnym pustkowiu; ciekawe czy publikując to faktycznie planowali tak to ukryć czy to przypadek. Tak średnio do tematu: może ktoś jeszcze pamięta czasy świetności Blizzarda, kiedy to tworzył wspaniałe gry; w 2008 roku przez tydzień trwała taka akcja reklamowa "Ice Splash Screen" - zamiast strony głównej Blizzard wrzucał obrazy roztapiającego się lodu (link!). Ostatnia ciekawa rzecz stworzona przez Blizzarda, szkoda, że w ogóle dzisiaj już nie ma takich legendarnych firm, które by coś takiego zrobiły, pamiętam jak 5 lat temu (rany, jak ten czas zleciał) siedziałem każdego dnia i doszukiwałem się w tych obrazkach ukrytych symboli.
Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

To wygląda raczej na portal do the Bloom lub coś w ten deseń. Z opisu Colina i Fargo wynikało, że Bloom to Numenerowa wersja Miasta Drzwi (zamiast portali, macki które roznoszą się po "sferach").

Na marginesie:
torment.phx.pl
grimuar.phx.pl

:]
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości