Strona 1 z 1

Interaktywna Mapa Sigil

: pt cze 19, 2020 9:31 am
autor: Darnath
Hej wszystkim,
Przybywamy dziś do was z owocem pracy ostatnich miesięcy ‒ czymś, co być może doskonale znacie, ale… w wersji nieco bardziej przyjaznej polskojęzycznym obieżysferom.

Zapewne wielu z was kojarzy dostępną w sieci interaktywną mapę Sigil. Kanwą do jej stworzenia były dwa pliki dostępne w serwisie Planewalker: oryginalna mapa autorstwa Roba Lazarettiego udoskonalona przez Denisa „Ambrusa” Richarda oraz arkusz zawierający listę lokacji, które można odwiedzić w Mieście Drzwi. Z połączenia tych dwóch składników obieżysferka imieniem Amargon wyczarowała interaktywny projekt, dzięki któremu możemy zwiedzać Sigil, podróżując palcem po mapie, i jednocześnie poznawać podstawowe fakty dotyczące poszczególnych miejsc. Jeśli potrzebujemy bardziej szczegółowych informacji na temat danej lokalizacji, opis zazwyczaj odsyła nas do odpowiednich stron w podręcznikach i przygodach.

Od lat uważaliśmy mapę za fantastycznie zrealizowany pomysł i tym bardziej miło nam was poinformować, że dzięki uprzejmości autorki mogliśmy przetłumaczyć ją na polski i osadzić na własnym serwerze. Więcej informacji na temat struktury mapy, jak również legendę i bibliografię znajdziecie w rozwijanym panelu ukrytym pod pytajnikiem w prawym górnym rogu ekranu.
Tutaj znajdziecie interaktywną mapę: Sigil, Miasto Drzwi.
PS To dopiero początek ;)

Re: Interaktywna Mapa Sigil

: pt cze 19, 2020 5:55 pm
autor: szef
WOW! Wyszło to pięknie.

Gratuluję wszystkim zaangażowanym wytrwałości i wykonanej misji.

I... prawie poleciała łezka, że już jestem za stary na papierowe RPGi (ehh good old days). Oraz... tak naprawdę to nie mam z kim grać - wszyscy się wykruszyli, lub zniknęli - więc dla mnie taka mapa PL posłuży do samotnego zwiedzania Sigil - a to też będzie naprawdę świetne! :D...