Blood Wars CCG

Podręcznikowo - literacki świat Planescape: książki, akcesoria, świat zewnętrzny, konstrukcja sfer.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Pytanie z gatunku marzenia ściętej głowy (bez urazy Morte), ale co mi tam - niech temat stoi, a nuż za kilka lat napatoczy się jakiś śmiałek chętny się ze mną zmierzyć :D

Czy ktoś z tu obecnych grywa lub grywał kiedyś w karciankę Blood Wars i byłby chętny powymieniać się kartami, a może nawet kiedyś spotkać na partyjkę? Dodam, że nie stanowię póki co żadnego taktycznego zagrożenia - swoje karty posiadam już ładny kawałek czasu, ale przy obecnym deficycie graczy miałam okazję je poprzekręcać w sumie może 10 godzin w życiu...
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Czy ktoś z tu obecnych grywa lub grywał kiedyś w karciankę Blood Wars i byłby chętny powymieniać się kartami, a może nawet kiedyś spotkać na partyjkę?
Nie widziałem tych kart na oczy, może dlatego że jedyną karcianką w jaką fanatycznie grałem był Thorgal, ale jak tam sobie teraz sprawdzam karty na google to całkiem ciekawie to wygląda. Jak to się ma od strony rozgrywki? I w ogóle sprzedają to w polskiej wersji w Polsce?
Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Nie sprzedają w polskiej wersji i niewiele osób w Polsce w ogóle wie o istnieniu BW :( Chociaż z postów na Planewalkerze jasno wynika, że nawet w swoim ojczystym kraju gra nigdy nie zdobyła większej popularności. Ja karty zakupiłam u pewnego miłego człowieka, z którym niestety urwał mi się kontakt, i nigdy nie słyszałam o żadnym innym graczu z Polski. Swojego jedynego przeciwnika sama "stworzyłam" - niestety trafiło na wybrednego karciankowego smakosza, który po paru partyjkach stwierdził, że on w ten szajs grał nie będzie ;>

Nie grałam nigdy w Thorgala, ale miałam okazję łyknąć trochę MTG, i powiem tak: o ile w Magica można wsiąknąć z miejsca, nawet jeśli niekoniecznie było się przedtem fanem fantasy czy karcianek, to polubienie BW wymaga odrobiny... dobrej woli (zwanej również sferoobsesją ;)). Zasady nie są trudne (o ile się ma podręcznik), można sobie strategicznie pokombinować, ale faktycznie grze brakuje tego "pazura". Ja mam jednak w zanadrzu całe pokłady "dobrej woli", i nie tylko bardzo przyjemnie mi się te kartony przekręcało, ale chętnie bym kontynuowała. Póki co wyciągam je sobie z pudła średnio raz w miesiącu - ot tak, żeby się pozachwycać grafikami :)
Awatar użytkownika
maeliev
Global Moderator
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 15, 2012 12:44 am

No właśnie, a propos Twoich ostatnich słów- nie wrzuciłabyś paru skanów tych kart, jeżeli masz taką możliwość? Widziałem je kiedyś na jakimś alegro czy czymś takim i zwróciłem uwagę na oprawę graficzną- chętnie przyjrzałbym się temu bliżej:)
We can excuse the fact that you slaughtered two yugoloths before you realized where you were, outsider, but you pronounced the name of our fair city \'Sijil\' not \'Sigil\', and there can be no excuse for that!
- her honor Rastina Tollin of the Guvners
Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Nie mam skanera, ale mogę zrobić zdjęcia (w weekend, kiedy światło dzienne i ja będziemy w domu o tej samej porze). Polecam też tę stronę (w niebieskim okienku wybierz sobie dodatek, który chcesz przejrzeć). Skany nie są za duże, ale podejrzewam, że i tak da się z nich odczytać więcej niż będzie się dało z moich zdjęć ;)
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Wizualnie nieźle (zwłaszcza, że do nowszych nie należą), ale estetycznie ten kwadracik w lewym górnym rogu jakoś psuje wrażenie naprawdę ładnych obrazków - przynajmniej w typie kart: Powers and Proxies (jeżeli dobrze czytam). Swoją drogą warto by wspomnieć o nich kiedyś na Grimuarze.

Nie dziwi mnie niska popularność, bo sam setting do ulubionych nie należy. Sam się przyznam, że gdyby nie Udręka nigdy nie usłyszałbym o Planescape. Znając jednak Wieloświat, wszystko inne wydaje się nudne, ze standardowym DnD na czele. Chociaż przyznam, że cały czas miło wspominam Earthdawna (pierwszy podręcznik który miałem w ręce ;)).
Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Kwadracik może nie jest najpiękniejszy, ale zawiera najważniejsze dla rozgrywki informacje - gdzieś trzeba było je upchnąć :P

W Polsce w ogóle mało kto poznał PS'a najpierw od strony podręcznikowej, takie mam przynajmniej wrażenie. Ja swoją Udrękę kupiłam półprzypadkiem jakiś rok po premierze - szukałam fajnej gry na wakacje, i to pomarańczowe pudło przykuło moją uwagę w dziale promocji w Media Markcie. Gdybym wiedziała, że to będzie taki bilet w jedną stronę, to... No cóż, kupiłabym jeszcze raz ;)
Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Wykorzystując chorobę do pożytecznych celów, pstryknęłam w końcu kilka fot swoim ulubionym kartom. Zgodnie z przewidywaniami, zdjęcia wyszły beznadziejnie. Dla osłody dorzucam więc fotki pierwszych stron podręcznika, z których można się dowiedzieć, jak to wszystko mniej więcej działa. W googlowskim podglądzie tekst jest średnio czytelny - zainteresowanym polecam więc kliknięcie u dołu strony na Opcje-> Pobierz w pełnym rozmiarze.

Zdjęcia
Awatar użytkownika
JohnKilby
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 16, 2017 4:03 pm

Hi everyone,

I've finally decided to sell my BLOOD WARS set (603 cards, all ultra-rares and the promo included). It's here on eBay:

http://www.ebay.co.uk/itm/201780781169

These are all M/NM, and have been sitting for 20 years in ULTRA PRO sleeves/folder.


Thanks, Indigo John
Awatar użytkownika
JohnKilby
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 16, 2017 4:03 pm

Hi everyone,

I've sold my set, but have added two batches of Chase (Ultra Rare) and Rare cards from BLOOD WARS CCG (1995) to eBay:

- 30 x *CHASE/ULTRA-RARE* CARDS FROM BLOODWARS CCG (1995) + FREE POSTAGE --> http://www.ebay.co.uk/itm/201812208980
- 60 x *RARE* CARDS FROM BLOODWARS CCG (1995) + FREE POSTAGE --> http://www.ebay.co.uk/itm/201812173936

These are both great opportunities!

Thanks, John
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości