Redakcja

Grimuar to z definicji magiczna, najczęściej stara księga będąca kompendium tajemnej wiedzy. Sferowcy natomiast to w kosmologii Planescape istoty żyjące pośród Sfer Wieloświata.

Grimuar Sferowca jest księgą jednego z takich Sferowców, który zwiedził odległe plany egzystencji i zostawił po sobie opowieści, historie i nieśmiertelne słowa.

Trochę historii...

Grimuar istnieje w sieci od 26 czerwca 2007 roku (początkowo znany był jako "Sfera Udręki", aczkolwiek masochistyczna wymowa zmotywowała nas z czasem do zmiany nazwy na bardziej adekwatną ;-)). W pierwszej fazie rozbudowy był to bardzo kameralny portal poświęcony Planescape: Torment, ale z czasem inicjatywa zaczęła się rozrastać, a Sferowcy z odległych planów pomagali nam wspólnie pisać księgę – kompendium informacji o Wieloświecie i przygodzie Bezimiennego.

Od 2012 roku, wraz z eksplozją pozytywnej energii i kampaniami crowdfunding, staliśmy się Wortalem tematycznym poświęconym również Pillars of Eternity oraz Torment: Tides of Numenera. W obu przypadkach informowaliśmy naszych czytelników o przebiegu kampanii od pierwszych dni i przetłumaczyliśmy wspólnie setki aktualizacji.

Ostatnimi czasy, dzięki ciepłym relacjom z inXile Entertainment, objęliśmy opieką polski (choć wiecznie nieoficjalny) blog duchowego sequela Udręki. Udało nam się również porozmawiać z Chrisem Avellone'em, Colinem McCombem i George'em Zietsem. Nieustannie wracamy też do staroci, tłumacząc pożółkłe stronice historii Udręki, opowiadania z odległych zakątków Wieloświata czy też niedostępne w języku polskim powieści, jak "Fire and Dust" Jamesa Alana Gardnera.

Skład redakcji

Nasza redakcja nigdy nie była wyjątkowo liczna. Jesteśmy pasjonatami settingu Planescape, a Grimuar traktujemy jako odskocznię od codzienności. Informacje selekcjonujemy według własnego widzimisię, koncentrując się na tytułach uderzających w wyobraźnię.

Darnath

Fan Wieloświata, literatury fantastyczno-naukowej (Herbert, Simmons, Wolfe), muzyki i szeroko pojętego designu. Z doświadczenia i zawodu Web/UI designer/front-end developer.

E-mail: redakcja@grimuar.pl

Corpselight

Miłośniczka high fantasy, małych piesków i koktajli owocowych. Leśny włóczęga. Z zawodu i zamiłowania tłumaczka.

E-mail: corpselight@grimuar.pl

Kamila "black_cape" Regel

Studentka lingwistyki, adeptka Gildii Anarchów i wędrowny rōnin. Interesują ją (c)RPG i gry niezależne, zwłaszcza te, które wykraczają poza prostą rozrywkę, na nowo definiując interaktywne medium.

E-mail: black_cape@grimuar.pl

Rafał "Tharil" Malinowski

Człowiek różnorodnych zainteresowań – od cRPG-ów i filozofii przez chemię przemysłową po MMA. Z Grimuarem od niedawna, ale na pewno na dłużej.

 

Podziękowania

W długiej historii Grimuaru zapisało się wielu wspaniałych ludzi. Mimo że nie wszystkich pamiętamy z imion, ich bezinteresownej pomocy nie sposób zapomnieć. Dziękujemy wszystkim, którzy przez lata wspierali nas dobrym słowem, sugestią, komentowali nasze artykuły lub pisali do nas czy dla nas.

Specjalne podziękowania: bartold, Checolad, Ghoster, Grosnus, Jocodoc, maeliev, Manta, MJ, Radosław "Prosiaq" Maj, Ronamis, Senthe, Wrathu, Zoltan, Zu.

Współpraca

Grimuar wiecznie szuka kreatywnych Sferowców. Współpracując z nami, nie podpisujesz cyrografu (właściwie niczego nie podpisujesz). Jeśli podobają ci się nasze klimaty, chciał(a)byś pisać o Sferach, Wieloświecie lub nadchodzącym Tormencie, albo masz ochotę rozbudować działy poświęcone Pillars of Eternity  daj nam znać. Niczego nie narzucamy, a swoją działalność opieramy na dużej swobodzie: piszemy, o czym chcemy, kiedy chcemy i bez przymusu. Grimuar to nasze miejsce ucieczki  tutaj odpoczywamy, nabieramy doświadczenia i przyglądamy się poczynaniom ulubionych twórców. 

Napisz: redakcja@grimuar.pl

Mamy bzika na punkcie Sfer i wszystkiego, co związane z Wieloświatem. Nie może więc tu zabraknąć oficjalnych ilustracji, które wykonali dla nas niesamowicie zdolni i kreatywni artyści. Pierwsza z nich, przedstawiająca nieco futurystyczną Deionarrę, została przygotowana na nasze zlecenie przez Aleksandra Fedosova. Druga, nieco młodsza "Równina Nieskończonych Portali", została wykonana przez Michaela "Ronamisa" Malkina.

Obu artystom bardzo dziękujemy i zachęcamy was do odwiedzenia ich profili. 

Komentarze

Przepraszamy, tymczasowo wyłączyliśmy komentarze z uwagi na zmianę polityki Disqus (aplikacja implementuje narzucone, agresywne reklamy, których nie można wyłączyć). Szukamy alternatywnego rozwiązania.