Oficjalna ścieżka dźwiękowa Planescape: Torment

Ścieżka dźwiękowa Planescape: Torment składa się z ponad 30 utworów skomponowanych przez Marka Morgana oraz dwóch autorstwa Richarda Banda: Smoldering Corpse Bar i Credits (a także „Civic Festhall”, aranżacji fragmentu Koncertu d-moll na dwa oboje Vivaldiego). Dodatkowo kilka melodii możemy usłyszeć wyłącznie na płycie z muzyką. Należą do nich niewykorzystany Morte Theme", Morte Theme Alternate, Neutral Ending oraz Good Ending. W przypadku tych dwóch ostatnich, miały one służyć do obsadzenia alternatywnych zakończeń Udręki, o których możecie przeczytać w ciekawostkach.

Na specjalnym profilu soundcloud zamieściliśmy oficjalne utwory muzyczne (możliwe do pobrania również poniżej):Ścieżka dostępna do pobrania na Planescape Outshine


O Marku Morganie

Mark Morgan jest kompozytorem specjalizującym się w łączeniu muzyki elektronicznej, industrialnej, akustycznej i etnicznej. Urodzony w Południowej Kaliforni, dorastał w artystycznym środowisku. Jego ojciec był architektem, natomiast matka pianistką. Rozpoczynając studia pianistyczne, słuchał różnorodnych gatunków muzycznych, od Stravinskiego po Beatlesów i Milesa Davisa.

Więcej o Morganie przeczytacie w naszym artykule, pt: "Odrodzenie zaginionego Mistrza"

Komentarze

Przepraszamy, tymczasowo wyłączyliśmy komentarze z uwagi na zmianę polityki Disqus (aplikacja implementuje narzucone, agresywne reklamy, których nie można wyłączyć). Szukamy alternatywnego rozwiązania.