Pillars of Eternity

Aloth Corviser

  • Aloth Corviser

Aloth to 62–letni leśny elf mag z Cythwood. Szuka przywódcy – jako towarzysz darzy cię ogromnym szacunkiem, a w trudnych sytuacjach chętnie służy radą. Ma nieco obsesyjną osobowość.

Elfa spotkamy w Złoconej Dolinie, opodal Gospody pod Czarnym Ogarem. Bez przeszkód do nas dołączy.

Postać zaprojektowana została przez Carrie Patel. Głosu użyczył mu Matthew Mercer.


Historia Alotha

Spoiler: Highlight to view
Aloth jako dziecko był bity przez swojego surowego ojca. Doprowadziło to do „przebudzenia” duszy, efektem czego jego osobowość została podzielona. W sporadycznych sytuacjach nad ciałem maga kontrolę przejmowała Iselmyra. 

„Mój ojciec był bardzo surowy. Spodziewał się wiele po jedynaku i nie znosił porażek.” Smutek wypływa na jego twarz. 

„Czasami bywał dość... szorstki. Zwłaszcza kiedy wypił. Iselmyra pojawiła się właśnie w takiej chwili. Szczerze mówiąc, nie pamiętam szczegółów. Wiem tylko, że odtąd był wobec mnie ostrożniejszy.”

Ojciec Alotha chciał, aby on sam został rycerzem-magiem w służbie earla. Ostatecznie jednak, elf odpowiedział na propozycję jednego ze swoich instruktorów, stając się członkiem Bractwa Ołowianego Klucza. 

Jak to bywa w przypadku takich błędów, byłem młody i pozbawiony celu. Bractwo Ołowianego Klucza zapewniało poczucie przynależności, a w dodatku pracę z dala od earla mojego ojca.


Dwie strony – wewnętrzny konflikt

Spoiler: Highlight to view
Aby rozpocząć to zadanie musimy wpierw zakończyć „Zawsze blisko królowej”, zadanie z wątku głównego, które zabierze nas do Katakumb Woediki.

W trakcie rozmowy Aloth wyjawi, że zamieszkuje w nim Przebudzona dusza – Iselmyra. Poprosi o pomoc w odnalezieniu znawcy, który zrozumie jego przypadłość. W Zatoce Buntu (Paprotny Brzeg) znajduje się instytucja zajmująca się badaniem przypadłości duszy. Spotkamy w niej Bellasegę, która posiada odpowiedzi na dręczące elfa pytania.

W zależności od decyzji dialogowych możemy zasugerować Alothowi, że Iselmyra potrafi być pomocna (w końcu przeciwstawiła się okrutnemu ojcu elfa). Alternatywnie postać gracza może poradzić magowi, by ten zachował ostrożność i nie pozwolił sobą kierować – nawet jeśli chce tego część jego duszy.


Zakończenie

Spoiler: Highlight to view
Epilog elfiego maga może ułożyć się na jeden z trzech możliwych sposobów:

  • Kiedy w Słońcu w Cieniu opadł pył, Aloth spojrzał na szczątki Thaosa ix Arkannona, swojego dawnego mistrza. Zrozumiał, jakie błędy popełnił wielki mistrz i wiedział, że poradzi sobie lepiej. Tajemnica bogów pozostanie nieujawniona dla dobra i zdrowia psychicznego wszystkich ludów. Aloth założył resztki ceremonialnego stroju Thaosa i przygotował się do trudnego zadania, które na niego czekało.
  • Kiedy w Słońcu w Cieniu opadł pył, Aloth spojrzał na szczątki Thaosa ix Arkannona, swojego dawnego mistrza. Zrozumiał, jakie błędy popełnił wielki mistrz i czego potrzeba, by naprawić wyrządzone przez niego krzywdy.
  • Po tym, jak Widzący go odesłał, Aloth utracił wszelkie autorytety i sprzymierzeńców, jakich znał – rodzinę, ojczyznę, Bractwo Ołowianego Klucza i wreszcie Widzącego. Przez kilka dni wędrował samotnie przez wioski i osady. Jelenioborzanie podejrzliwie patrzyli na obdartego Aedyrczyka, ale zawsze odchodził, zanim ich uprzedzenia mogły doprowadzić do rękoczynów.


Unikalne wyposażenie

Komentarze

Przepraszamy, tymczasowo wyłączyliśmy komentarze z uwagi na zmianę polityki Disqus (aplikacja implementuje narzucone, agresywne reklamy, których nie można wyłączyć). Szukamy alternatywnego rozwiązania.