Tłumaczenie: Ogień i pył / Fire and Dust

Wszelkie formy twórczości Sferowców.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język

czw lut 26, 2015 10:13 pm  

Zakładam wątek zbiorczy dla naszego staro-nowego przedsięwzięcia :) Będę tu zamieszczać informacje o nowych rozdziałach, poza tym chętnie przyjmę wszelkie uwagi i pytania.
W ramach celebracji 20-lecia settingu Planescape publikujemy tłumaczenie powieści Jamesa Alana Gardnera „Ogień i pył” (oryg. Fire and Dust). Książka nie została dotąd przełożona na język polski, postanowiliśmy więc – za zgodą autora – zmienić ten stan rzeczy.

Napisana w 1995 r. (a więc przed powstaniem komputerowej wizji Tormenta) książka opisuje przygody sigilijskiego malarza Britlina Cavendisha i garstki jego ekscentrycznych towarzyszy podczas podróży przez różne sfery egzystencji. Wszystko zaczyna się w Sigil, gdzie wynajęty do namalowania obrazu Britlin przypadkiem zostaje świadkiem krwawego zamachu…
Przetłumaczone rozdziały:

1. Trzy pożary
2. Troje zaniepokojonych faktolów
3. Trzy dni wśród martwych
4. Trzy popielate opończe

Miłego czytania!

Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język

ndz cze 23, 2019 3:57 pm  

Hej! W sekcji Fire and Dust pojawił się kolejny rozdział :) Mam ostatnio nieco więcej czasu, więc jest szansa na to, że projekt doczeka się finalizacji. Zapraszam do lektury:

5. Trzykrotnie otwarta brama

Awatar użytkownika
szef
Opłakujący Posty
Opłakujący Posty

śr sie 07, 2019 3:34 pm  

Nooo na razie utknąłem z czytaniem gdzieś w rozdziale 3...

"Ogień i pył" bardzo fajny, no co tu dużo mówić w świecie planescape dobrych książek w polskim przekładzie praktycznie brak.

P.S.
Szkoda ze w temacie z tłumaczeniem powieści na podst. gry nie ma takiego oddania :D. Wciąż szukam chętnych, ale raczej ciężka sprawa.

Awatar użytkownika
szef
Opłakujący Posty
Opłakujący Posty

pn sie 19, 2019 2:16 pm  

Hmm wygląda na to, że w ogóle niewiele jest powieści w świecie Planescape?

Zaś: Fire and Dust - był pierwszą...

Coś mi się ubzdurało że było więcej niż te 6 książek (zgodnie z wiki). Możliwe że coś pomyliło mi się z podręcznikami. Co widać: nie siedzę w tym settingu szczególnie mocno.

•   Informacje