[Muzyka] Sigilijskie klimaty

Na każdy temat.

Moderatorzy: Moderator, Global Moderator

Awatar użytkownika
maeliev
Global Moderator
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 15, 2012 12:44 am

Co do Mechanusa to Ghoster, niech zgadnę, poleci swoim matematycznie doskonałym Lateralusem:D
Ja w ogóle nie wiem, co mi się podziało, ze jeszcze nie wspomniałem o mojej ulubienicy, kobiecie, której każda płyta jest czymś specjalnym, pośród piosenek której znajdziecie coś pasującego do każdej sfery, każdej postaci, każdej duszy, w ogóle, najlepszej na świecie i prawdopodobnie konkurencyjnej w kilku innych światach. Nawet nie daję linka, bo mógłbym praktycznie pakować jej każdy jeden kawałek. Björk.
We can excuse the fact that you slaughtered two yugoloths before you realized where you were, outsider, but you pronounced the name of our fair city \'Sijil\' not \'Sigil\', and there can be no excuse for that!
- her honor Rastina Tollin of the Guvners
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

@Ghoster: Braid - nigdy nie słyszałam o tej grze i pewnie nigdy bym nie usłyszała, a tymczasem soundtrack niesamowicie klimatyczny - przyda się! Shadow of the Colossus też, a do tego poszperawszy trochę za informacjami aż zapałałam chęcią zagrania weń.
W Braida długo nie grałem, a Shadow of the Colossus przeszedłem oglądając filmiki na Youtube'ie. xd Ale myślę, że te gry naprawdę mogą być świetne, po prostu... Nie wiem, gry mnie znudziły, pewnie w Eternity przez długi czas też nie zagram (ale to już mogą być kwestie techniczne xd). Tak czy tak ścieżka dźwiękowa obydwu gier jest świetna.
Buckethead bardzo fajny - nie wiem czemu kojarzyłam go z jakąś nieludzką mathcorową sieczką (pewnie przez ten imidż), a tu taki prawie Marillion.
Buckethead ma ogólnie naprawdę zróżnicowany repertuar - od spokojnych kawałków, które wysłałem, przez typowo rockowe, aż po jakieś elektroniczne rzezi pokroju Jordan, ma nawet album, na którym na którym zagrał wszystko na akustyku. I na basie pomyka jak szalony, ogólnie wszystko co ma struny nie jest dla niego obce. xd
Jeśli o mnie chodzi, chętnie posłucham utworów, które kojarzą się Wam z konkretnymi postaciami z Tormenta.
O, to dopiero pytanie! Utwór 10,000 Days z albumu o tej samej nazwie autorstwa Tool przywodzi mi na myśl Bezimiennego zwracającego się do Deionarry, nie wiem dokładnie dlaczego, ale w słowach tej piosenki jest jakaś siła potrzeby, która strasznie mi się kojarzy z relacją wyżej wymienionych bohaterów (a i sam utwór brzmi, moim zdaniem, bardzo planescape'owo, jeden z lepszych w albumie).
Z Modronem, i tym samym odpowiadając na pytanie Corpselight odnośnie muzyki do Mechanusa, poniekąd pasuje mi muzyka klasyczna, ale nie mam na tę chwilę nic dobrego, a utwory gigantów takich jak Beethoven wszyscy i tak znają...

Tak szczerze mówiąc to jestem dzisiaj już bardzo zmęczony, spróbuję skończyć ten wywód jutro, może będzie tu mniej przykładów gitarowych. xd

EDIT:
Co do Mechanusa to Ghoster, niech zgadnę, poleci swoim matematycznie doskonałym Lateralusem:D
Cholera... Na początku rzeczywiście chciałem to napisać, ale uznałem, że bym już lekko przegiął. ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Mnie również z głównym bohaterem kojarzy się Maynard, tylko inny. Zastanawiałam się, która część Toola stanowi portal do Sfer Zewnętrznych - chyba czas zawęzić pole poszukiwań do osoby tego pana. Może sam jest wcieleniem Bezimiennego? Poza nim, szczerze mówiąc, nic mi nie przychodzi do głowy. Zwykle kiedy tekst jakiegoś utworu kojarzy mi się z daną postacią, to w bardzo dosłowny sposób i mało odkrywczy sposób (vide Wildfire - nie zgadniecie z kim :D).

Muzyczna ilustracja zasady zachowania energii mechanicznej mnie rozłożyła - niestety mój humanistyczny umysł nie był w stanie przetworzyć metafory ;P Od siebie w kwestii Mechanusa zarzucę znowu Alicją.
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

JAKI NOWY BATTLESTAR? GDZIE ON JEST bo nic nie mogę znaleźć?!?
Przez nowy, mam na myśli wersję z 2004 roku. Naprawdę kawałek niezłego dark sci-fi, z bardzo smaczną ścieżką dźwiękową i klimatyczną fabułą. Oprócz kilku potknięć (gdzie naprawdę nie mogłem zrozumieć intencji scenarzystów) to wciąż dość spójny i chyba jeden z najlepszych seriali sci-fi ostatniej dekady.

Mówiąc o starym Nightwishu miałem na myśli wcześniejszą płytę (ta ostatnia jest ciężkostrawna). Poza tym piosenka, którą tu wrzuciłem ma minimum wokalu tej nowej, dlatego jest taka fajna :P Ale niech będzie, naprawiam błąd.

Skoro temat Toola przewija się tutaj niemal cały czas, wspomnę o zespole zwanym Rishloo (niestety długo nie pograli razem) - słychać inspirację - mnie się ta muzyka strasznie podobała swego czasu, ale słuchałem jej tak często, że ciężko mi było później znowu do niej wrócić.

Taki mały offtop z mojej strony :)
Awatar użytkownika
black_cape
Redakcja
Posty: 146
Rejestracja: czw paź 25, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Shra'kt'lor

[quote=""Ghoster""][quote=""Corpselight""]@Ghoster: Braid - nigdy nie słyszałam o tej grze i pewnie nigdy bym nie usłyszała, a tymczasem soundtrack niesamowicie klimatyczny - przyda się! Shadow of the Colossus też, a do tego poszperawszy trochę za informacjami aż zapałałam chęcią zagrania weń.[/quote]

W Braida długo nie grałem, a Shadow of the Colossus przeszedłem oglądając filmiki na Youtube'ie. xd Ale myślę, że te gry naprawdę mogą być świetne[/quote]
Braida warto *poznać* głównie ze względu na całkiem sprytną mechanikę, opierającą się na idei manipulowania czasem. Historia... cóż, pozostawia pewien niedosyt, IMO wydaje się dopiero zalążkiem *właściwej*.

[quote=""Corpselight""]Muzyczna ilustracja zasady zachowania energii mechanicznej mnie rozłożyła - niestety mój humanistyczny umysł nie był w stanie przetworzyć metafory ;P Od siebie w kwestii Mechanusa zarzucę znowu Alicją.[/quote]
To znaczy - nie podobało się czy mam omówić? ;) Jeśli to drugie, koncept jest dość prosty - można tu wyróżnić dwie części - pierwsza opisuje zwiększanie energii potencjalnej, hmm, obiektu, potem zostaje on bezczelnie zrzucony z góry i następuje przejście do części przedstawiającej zwiększanie energii kinetycznej, nabieranie prędkości, aż do upadku. I w zasadzie to tyle.

Soundtrack z American McGee's Alice kojarzy mi się raczej z Pandemonium, notabene taki tytuł nosi jeden z jego utworów.
There cannot be two skies.
Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

[quote=""black_cape""]To znaczy - nie podobało się czy mam omówić? ;) Jeśli to drugie, koncept jest dość prosty - można tu wyróżnić dwie części - pierwsza opisuje zwiększanie energii potencjalnej, hmm, obiektu, potem zostaje on bezczelnie zrzucony z góry i następuje przejście do części przedstawiającej zwiększanie energii kinetycznej, nabieranie prędkości, aż do upadku. I w zasadzie to tyle.[/quote]
Dzięki :) Przesłuchałam raz jeszcze z instrukcją i w końcu dane mi było pojąć. Ścisłe tematy to mi trzeba łopatologicznie :P
Skoro temat Toola przewija się tutaj niemal cały czas, wspomnę o zespole zwanym Rishloo (niestety długo nie pograli razem) - słychać inspirację - mnie się ta muzyka strasznie podobała swego czasu, ale słuchałem jej tak często, że ciężko mi było później znowu do niej wrócić.
Raczyłam się nimi dość szczodrze w ciągu ostatnich kilku dni i muszę powiedzieć, że świetna sprawa :) Rzadko się zdarza, żeby podczas youtubowego skakania po kawałkach wszystko po kolei mi się podobało, a w ich przypadku tak właśnie było. Zdecydowanie "moje" teksty. No i ten Zdzisław :D

I jeszcze najważniejszy dla tego wątku news: wczoraj Luc Arbogast skończył 37 lat! Joyeux anniversaire! Chodź do Polski :P
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Wrócę jeszcze do Battlestara, bo akurat pojawił się zwiastun prequelu z fantastyczną muzyką!
Zwiastun, a tutaj fenomenalna wersja live (3:55 - 4:20 wiolonczelistka!! :p). A niech mnie jeżeli to się nie nadaje na podkład Wieloświata!
Awatar użytkownika
Corpselight
Rozdwojony Język
Rozdwojony Język
Posty: 132
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:18 pm
Lokalizacja: Sigil

Wersja live rzuca na kolana, i faktycznie duża w tym zasługa wiolonczelistki (gdyby tylko jeszcze miejscami lepiej było ją słychać podczas tej solówki). I NIESAMOWICIE się nadaje na podkład <3!

Ludzie i nieludzie, na przestrzeni tych czterech stron znalazłam więcej muzycznych inspiracji - i to takich "na zawsze" - niż przez ostatnie cztery lata! Dziękuję i proszę o dalsze dzielenie się :D
Awatar użytkownika
maeliev
Global Moderator
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 15, 2012 12:44 am

BLOOOD AND CHROOOOME YEAH MADAFAKA, ale bedzie rzeźnia, jeśli tego nie skopią jak np. SW 1-3... Piękna ta muza, Bear McCreary w ogóle fajne soudtracki ogarnia (np. Walking Dead, Terminator SCC, Trauma), a orkiestra BattleStar Galactica- hahahahah, szkoda gadać...
Macie, miszczynię:), laska wymiata<3
A w ogóle, jeżeli sobie znajdziecie najnowsze wydanie 4 sezonu BSG na blu-reju (KAT rządzi, hahaha), to jest tam ekskluzywny futydż z koncertu BSGO, z pięcioma całymi kawałkami, i dają czadu:)
We can excuse the fact that you slaughtered two yugoloths before you realized where you were, outsider, but you pronounced the name of our fair city \'Sijil\' not \'Sigil\', and there can be no excuse for that!
- her honor Rastina Tollin of the Guvners
Awatar użytkownika
black_cape
Redakcja
Posty: 146
Rejestracja: czw paź 25, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Shra'kt'lor

[quote=""Corpselight""]Dzięki :) Przesłuchałam raz jeszcze z instrukcją i w końcu dane mi było pojąć. Ścisłe tematy to mi trzeba łopatologicznie :P[/quote]
Don't worry, mnie też. Po prostu mam booklet. À propos Mechanusa, na płycie Absolute Zero (która jest concept albumem) pojawiają się jeszcze inne tematy związane z fizyką i astronomią, jak grawitacja, zasada bezwładności, a z mniej 'szkolnych': ciemna materia i teoria Wielkiego Wybuchu. [:


@topic

Eureka! To przecież drużyna Pragmatycznego Wcielenia Bezimiennego w Fortecy Żalu! Słyszycie to? Słyszycie?

The astral bewitchment is the fatal witness
of created surge of chaos
I reflect the constellations' fall!
There cannot be two skies.
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Obrazek
Awatar użytkownika
Darnath
Administrator
Posty: 493
Rejestracja: czw paź 04, 2012 3:26 pm
Lokalizacja: Sigil
Kontakt:

Awatar użytkownika
black_cape
Redakcja
Posty: 146
Rejestracja: czw paź 25, 2012 9:53 pm
Lokalizacja: Shra'kt'lor

Pewnego razu był sobie modron. Był to modron dopiero co stworzony, obdarzony świeżą i nie przetestowaną logiką. Przybył do Sigil z rozkazu swych przełożonych modronów.
Nie znał niczego oprócz poleceń i komend, posłuszeństwa i wypełniania rozkazów przełożonych. Albowiem musisz wiedzieć, że modrony są świadome tylko rozkazów swych bezpośrednich przełożonych - nie mają pojęcia o istnieniu wyższych przełożonych. Do czasu tego jednego.

Pewnego dnia przypadkiem zaszedł do małego sklepiku, gdzie znajdował się mały zegar, który nie wskazywał już godzin. Był pęknięty wzdłuż brzegów, zaś kółka wskazówek były pęknięte. Modron natychmiast zabrał się do pracy, wyszukując części do naprawy zegara.
Modron wykonał nowe pudło na części zegara, wymienił wygięte sprężyny, starannie uzupełnił i naoliwił całą maszynerię, wykroił nowe wskazówki z niepotrzebnego metalu, którego wokół miał pod dostatkiem. Precyzyjne tykanie nowo naprawionego zegara przypominało mu olbrzymie przekładnie Mechanusa, a także dodawało mu otuchy o tyle, o ile jakaś rzecz może dodawać otuchy modronowi.

Tym, czego modron nigdy nie pojął było to, że prawdziwie *pokochał* zegar, nad którym pracował, i z powodów, których sam nie był w stanie wyjaśnić, postanowił pozostać w Sigil i być blisko tego zegara aż do końca swych dni.
There cannot be two skies.
Awatar użytkownika
maeliev
Global Moderator
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 15, 2012 12:44 am

Ale jaja, chyba wszyscy Tormentowcy nadają na tych samych falach- tuż przed wejściem a forum wyłączyłem Machinarium, hahahah (kombinuję kasę na baterie w mieście:). W ogóle świetna muza, ta postać robota-klucza francuskiego słucha świetnej muzy w swoim kanale, uliczna kapela robotów też nieźle daje:) Polecam gierkę, piękne wykonanie, fajna historia, muza powala. Darmowy dodatek do gazety jakiś czas temu, więc można ściągać bez wyrzutów sumienia;P

Ghoster, ten Irfan mnie rozwalił.
We can excuse the fact that you slaughtered two yugoloths before you realized where you were, outsider, but you pronounced the name of our fair city \'Sijil\' not \'Sigil\', and there can be no excuse for that!
- her honor Rastina Tollin of the Guvners
Awatar użytkownika
Ghoster
Global Moderator
Posty: 497
Rejestracja: sob paź 13, 2012 8:08 pm

Rany, jak mogłem przez ten cały czas zapomnieć o Machinarium?

Wiele ogólnie popowstawało ostatnimi czasy takich bardzo fajnych gier z ciekawą muzyką. Machinarium, Braid, Limbo i kilka innych, nie zawsze pasujących do klimatu Planescape'a, ale zawsze wartych poznania.

Maeliev - Na sesji pojawi się pewnie tego trochę więcej, jak tylko zbierze się kilka ciekawych utworów to na pewno wrzucę do tego tematu.
Obrazek
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości